J&T Finance Group SE prehlbuje spoluprácu s čínskou CEFC

V CEFC sme našli partnera, s ktorým máme rovnakú víziu o možnostiach rozvoja v našom regióne, kde chceme ďalej rásť, a to ako organicky, tak prostredníctvom akvizícií,“ dodáva k transakcii Patrik Tkáč, podpredseda predstavenstva JTFG.

Aktuálne rozloženie akcionárskych podielov v skupine J&T Finance Group SE: Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič majú obaja po 45,05 %, CEFC China Energy Company Limited (CEFC) už spomínaných 9,9 %.

Výška vlastného imania skupiny JTFG k 30. 6. 2015 predstavovala 1,234 mld. EUR.

akcionarska-struktura.png

O spoločnosti CEFC:

CEFC China Energy Company Limited je najväčšou súkromnou spoločnosťou v Šanghaji a šiestou najväčšou privátnou firmou v Číne. Pôsobí predovšetkým v oblasti financií, energetiky a priemyslu, kde sa zaoberá spracovaním, skladovaním, distribúciou a obchodovaním s ropnými, agrochemickými, petrochemickými a plynovými produktmi. CEFC sa celosvetovo zaraďuje do TOP 500 firiem.

O skupine J&T Finance Group SE:

Skupina J&T sa zameriava na poskytovanie komplexných služieb spojených s privátnym a retailovým bankovníctvom, správou majetku privátnych klientov a inštitúcií, investičným bankovníctvom a projektovým financovaním. Svoje služby rozvíja predovšetkým na trhoch Českej a Slovenskej republiky, Chorvátska a Ruskej federácie. Viac informácií na www.jtfg.sk.

Kontakt: Linda Gáliková, PR manažérka, email: galikova@jtbanka.sk, mobil: +421 911 821 581


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.