J&T chce do svojho nového fondu získať do konca septembra 40 miliónov eur

„Skupina J&T Finance Group dnes predstavuje jedinečnú kombináciu kapitálu, obchodných a osobných vzťahov a odborného zázemia. To nám umožňuje podieľať sa na projektoch nielen v našom regióne, ale prakticky po celom svete,“  hovorí Adam Tomis, investičný riaditeľ J&T Finance Group a člen investičného výboru nového fondu J&T INVESTMENTS.

J&T INVESTMENTS je určený tým, ktorí hľadajú ochranu a príležitosť pre rast hodnoty svojho majetku a zároveň z neho očakávajú pravidelný príjem. Fond bude investovať nielen do oblastí, v ktorých má J&T dlhoročné skúsenosti, ako sú energetika, nehnuteľnosti, médiá, cestovný ruch a voľnočasové aktivity, ale aj do oblastí novej ekonomiky. Minimálna investícia do fondu predstavuje 125 000 eur, investičný horizont je najmenej 5 rokov.

Vznik J&T INVESTMENTS je reakciou na zmeny vo vonkajšom prostredí. Vo svete nulových úrokových sadzieb, expandujúcich bilancií centrálnych bánk a permanentných fiškálnych stimulov nestačí na ochranu hodnoty vybudovaného majetku investovať do fixne úročených inštrumentov. Väčšia časť finančného majetku investorov by teraz mala smerovať do permanentných aktív v podobe akcií, nehnuteľností a majetkových účastí. J&T INVESTMENTS práve mix takýchto investícií ponúka,“ opisuje dôvod, prečo J&T BANKA ako expert na investície zaraďuje tento fond do portfólia ponuky produktov pre svojich klientov Anna Macaláková, riaditeľka J&T BANKY na Slovensku. 

Fond je ponúkaný prostredníctvom J&T BANKY a do konca septembra si kladie za cieľ vyzbierať od investorov zhruba 40 miliónov eur.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.