J&T Banka spustila medzi prvými Apple Pay. Všetko, čo by ste mali o službe vedieť

Apple Pay predstavuje efektívny a rýchly spôsob platieb, navyše bezpečnejší než je používanie klasických platobných kariet. Údaje v telefóne sú totiž chránené dodatočným bezpečnostným prvkom, napríklad Touch ID alebo Face ID. Zariadenia Apple majú v prípade straty tiež funkciu ich vyhľadania. Navyše, pri službe Apple Pay klient potvrdzuje všetky platby, teda aj tie, ktoré sú nižšie ako 20 eur.

Aby mohol klient službu využívať, stačí, aby si do predinštalovanej aplikácie Wallet pridal platobnú kartu Mastercard od J&T Banky. Potom môže v obchodoch platiť jednoducho priložením telefónu k platobnému terminálu s podporou bezkontaktných platieb.

Podmienkou využívania služby je mať na platobnej karte povolené internetové transakcie so službou 3D Secure. Službu podporujú iPhony od modelu iPhone 6 a novšie. Apple Pay sa dá využívať aj v iPade, Macbooku či v hodinkách Apple Watch.

Na úspešné zrealizovanie platby je potrebné platbu overiť podržaním domovského tlačidla s aktívnym odtlačkom prsta (Touch ID), prípadne funkciou Face ID.

Ako na to?

1. Stiahnite si aplikáciu

Nainštalujte si, prípadne vyhľadajte vo svojom telefóne aplikáciu Wallet, cez ktorú je služba Apple Pay dostupná.

2. Pridajte platobnú kartu

Ak máte platobnú kartu uvedenú vo svojom Apple účte, môžete ju do služby Apple Pay vložiť zadaním niekoľkých doplňujúcich údajov. Ak si želáte pridať novú kartu, stačí kartu zosnímať a potvrdiť údaje prostredníctvom SMS kódu. Na aktiváciu služby je potrebnú mať na platobnej karte povolené internetové transakcie so službou 3D Secure.

3. Plaťte bezkontaktne

Platiť môžete priložením telefónu k bezkontaktnému terminálu.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.