J&T Banka ponúka Dlhopisy EUROVEA 4,50/2022

Korporátne dlhopisy slovenských spoločností umožňujú klientom investovať do projektov, ktoré majú „na dosah“. Vidia ich, poznajú a my im dávame možnosť podieľať sa na ich rozvoji. Lokálne dlhopisy predstavujú zaujímavé investičné riešenie, prinášajú vyšší výnos ako bežné bankové vkladové produkty,“ hovorí Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky.

V roku 2015 spoločnosť Eurovea zaznamenala zisk na úrovni 4,13 mil. eur. Ten spolu s priebežným nárastom tržieb dnes umožňuje komplex ďalej rozvíjať. V súčasnosti sú realizované investície do existujúceho komplexu a pripravuje sa jeho rozširovanie. Po šiestich rokoch sa z nákupno-zábavného centra Eurovea stal úspešný, stabilný a oceňovaný projekt. Je výnimočný nielen v celoslovenskom, ale tiež v európskom meradle, získal za krátky čas existencie množstvo významných ocenení.

Bezprostredná blízkosť podnikateľských aktivít centra Eurovea a finančného holdingu J&T Finance Group je garanciou stability a úspechu. „Svet sa mení, dôraz sa kladie na lokálnosť a tento trend zasiahol aj oblasť investovania. Dôležitá je vízia investorov, otvárať príležitosti je zasa úlohou nás – bankárov. Sme radi, že sme ako prví na trhu ponúkli slovenské korporátne dlhopisy, ktoré sa už stali stabilnou súčasťou portfólia našich klientov. Prostredníctvom nich majú možnosť lepšie vnímať, kam investujú svoje finančné prostriedky a navyše tak podporujú domácu ekonomiku,“ uzatvára Anna Macaláková.

J&T Banka aranžuje emisiu nového podriadeného dlhopisu Eurovea v celkovom objeme 100 miliónov eur. Dlhopis s nominálnou hodnotou 1 000 eur je splatný v roku 2022, pevný úrokový výnos vo výške 4,5 % je vyplácaný každý rok spätne, vždy 7. septembra.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.