J&T Banka má najväčší podiel na obchodoch bratislavskej burzy

„Viac ako trojnásobný medziročný nárast objemu obchodov našej banky na bratislavskej burze je dôkazom toho, že klientom prinášame dostatok zaujímavých finančných príležitostí, po ktorých je na trhu dopyt. Vidíme, že Slováci sú investovaniu stále otvorenejší a služby privátneho bankovníctva vyhľadáva stále viac ľudí. Pevne verím, že na burzu budeme aj v budúcnosti umiestňovať kvalitné produkty, ktoré naše klienti ocenia,“  hovorí riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Okrem ceny za najväčší obrat obchodov burza odovzdala aj cenu pre emitenta, ktorého emisia akcií bola v roku 2018 na burze najviac obchodovaná. Získala ju spoločnosť Tatry mountain resorts, s ktorej akciami sa zrealizovali obchody v objeme viac ako 3,5 milióna eur.

Obe ocenenia burza udeľuje od roku 1998, keď ich po prvýkrát odovzdali pri príležitosti 5. výročia začiatku obchodovania na bratislavskej burze.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.