J&T Banka je partnerom magazínu o umení 365°

Magazín vydávaný s ročnou periodicitou bol premiérovo uvedený v minulom roku a výsledky jeho predaja vypovedajú o veľkom záujme verejnosti. Druhé vydanie prináša oproti minuloročnému číslu viac strán a tým aj obsahu. Zaujímavosťou ostávajú rozhovory, napríklad s konceptuálnym umelcom Petrom Bartošom, s umelkyňami Luciou TkáčovouIlonou Némethovou, s českým teoretikom a kurátorom Jiřím Ptáčkom a inými inšpiratívnymi osobnosťami slovenskej a českej umeleckej scény. Pribudli reflexie zahraničných a domácich výstav i niekoľko nových rubrík. Čitatelia môžu nahliadnuť do archívnych fotografií Slovenskej národnej galérie, prečítať si poviedku od španielskej umeleckej dvojice Cabello/Carceller ako súčasť jej umeleckej výpovede a pozrieť si niekoľko fotoreportáží.

Aj druhé číslo magazínu 365° pripravila SNG v spolupráci so svojim partnerom J&T Bankou. V tomto roku je to už ich druhý spoločný projekt, prvým bolo opätovné zavedenie bezplatného vstupu do galérií v Bratislave a Pezinku. „Magazín progresívne a zároveň veľmi príjemne reflektuje umelecké trendy súčasnosti. Pomáha nám s našim cieľom priblížiť umenie širokej verejnosti,“ hovorí riaditeľka J&T Banky Anna Macaláková. Publikácia zožala úspech v umeleckých kruhoch a tiež medzi klientmi banky. „Jej prvé číslo sa vypredalo veľmi rýchlo a už teraz je zberateľským artiklom. Verím, že aj druhé vydanie bude rovnako obľúbené,“ dodáva Anna Macaláková.

Magazín o umení 365° je možné si kúpiť v kníhkupectve Ex Libris v SNG a vo vybraných predajniach na celom Slovensku.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.