J&T ARCH INVESTMENTS investuje do luxusného hotela v londýnskom Westminsteri

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorov, investoval do fondu BHP Hotels, ktorý odkúpil 45 % podiel v luxusnom londýnskom hoteli The Westminster London, Curio Collection by Hilton, a popri finančnej skupine PPF a globálnom hotelovom manažérovi Westmont Hospitality Group sa stal jeho spoluakcionárom.

„Mám radosť, že v súlade s investičnou filozofiou J&T ARCH rozširujeme portfólio fondu o ďalšie dlhoročné partnerstvo. Branislav Babík, zakladateľ fondu BHP Hotels, sa roky úspešne pohybuje v hotelovom biznise. Na čele skupiny Best Hotel Properties stál aj pri jej najúspešnejšej investícii, teda akvizícii a následnom predaji ikonického hotela InterContinental Praha. Verím, že naša londýnska investícia je v dobrej pozícii na tento úžasný príbeh nadviazať,“ uviedol k investícii Adam Tomis, člen investičného výboru J&T ARCH INVESTMENTS. 

Päťhviezdičkový hotel so 464 izbami prešiel v rokoch 2019 až 2021 rebrandingom a rozsiahlou rekonštrukciou. Nachádza sa v štvrti Westminster v historickom centre Londýna, v krátkej pešej vzdialenosti od významných pamiatok a turistických atrakcií, ako sú Westminsterské opátstvo, Big Ben alebo Tate Britain.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.